گارانتی مادام العمر گوشیلو

شرایط گارانتی موبایل و تبلت گوشیلو

 

- گارانتی گوشیلو شامل گارانتی مادام العمر تعمیرات می باشد. یعنی اگر شما گوشی موبایلتان را از گوشیلو خریداری کنید تا زمانی که قطعات و لوازم دستگاه مورد نظر در بازار موجود و دستگاه قابل تعمیر باشد، گوشیلو در سریع ترین زمان ممکن گوشی موبایلتان را به صورت رایگان تعمیر می کند.

- مدت زمان گارانتی گوشیلو محدود نیست. به این صورت که گوشی موبایل شما را به مدت 12 ماه از همه لحاظ ضمانت می کند و در صورت نیاز به قطعه و تعمیر، آن را به صورت رایگان انجام خواهد داد. پس از 12 ماه شما می توانید یکبار دیگر از این خدمت استفاده کنید و در صورت نیاز برای دفعات بعد فقط هزینه قطعه مورد نظر از مشتری دریافت خواهد شد و هزینه تعمیرات به عهده گوشیلو می باشد.

- گوشیلو برای باطری گوشی ها 18 ماه گارانتی تعویض در نظر گرفته است.

- اگر گارانتی تلفن همراه­تان باطل نشده باشد و هنوز اعتبار داشته باشد و بخواهید گوشی خود را بفروشید، گوشیلو با کمال میل و با بهترین قیمت گوشی­تان را از شما خریداری می­کند و در ازای آن، گوشی مورد علاقه شما را با پرداخت مابه التفاوت به صورت رایگان ارسال می کند. لازم به ذکر است گوشی خریداری شده از مشتری در بخش گوشی های دست دوم به فروش خواهد رسید.

- برای دستگاه­ های خارج از گارانتی که توسط این مرکز و با دریافت هزینه تعمیر می­ شوند، مدت زمان گارانتی تعمیر برای قطعه تعویض شده، 6 ماه در نظر گرفته می­ شود.

- مدت زمان تحویل کالا به مشتری پس از تعمیر، 2 الی 14 روز کاری است. پس از گذشت این مدت و در صورت موجود بودن کالای مشابه، کالای جایگزین به مشتری تحویل داده خواهد شد، در غیر اینصورت به ازای هر هفته تاخیر از سوی این واحد، گوشیلو موظف است هدیه ای به ارزش 500.000 ریال به انتخاب مشتری به او تقدیم نماید.

 

 

نکاتی که باید بدانید:

. ارایه جعبه دستگاه، کارت گارانتی  و دستگاه مورد نظر برای مطابقت اطلاعات آن با کارت گارانتی و حصول اطمینان از صحت آن در زمان تحویل به کارشناس مرکز خدمات گوشیلو ضروری است.

. گارانتی گوشیلو فقط شامل خود گوشی موبایل بوده و کلیه لوازم جانبی همراه دستگاه و همچنین شارژر آن، شامل گارانتی نمی‌شود.

. در هنگام پذیرش دستگاه، تمامی لوازم جانبی مانند درب باتری، باتری، شارژر و حافظه جانبی، در صورت امکان و در شرایطی که به صلاحدید مسئولین فنی مرکز خدمات گوشیلو مورد نیاز نباشند، به مشتری تحویل داده خواهند شد و در نتیجه گارانتی گوشیلو مسئولیتی در قبال مفقود شدن سایر لوازم دستگاه نخواهد داشت.

. حفظ اطلاعات موجود روی حافظه دستگاه به عهده مشتریان بوده و لازم است تا پیش از تحویل دستگاه به مرکز خدمات گوشیلو از اطلاعات خود، نسخه پشتیبان تهیه کنند. بدیهی است که در غیر این‌صورت، گوشیلو مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری اطلاعات مشتریان در فرآیند تعمیر نخواهد داشت.

. تعمیرات و سرویس‌ تلفن‌های همراه هوشمند که از گارانتی خارج شده باشند، تا سقف 500،000 ریال بدون استعلام و در مواردی که هزینه سرویس بیش از مبلغ فوق باشد، با هماهنگی مشتری انجام خواهد پذیرفت.

. چنانچه در فرآیند تعمیر، کارشناسان فنی گوشیلو، نسبت به تعویض قطعه‌ای اقدام و یا دستگاه مشتری را با دستگاهی دیگر تعویض و یا دستگاه را از وی خریداری کنند، مشتری دیگر حقی در مورد قطعات و دستگاه تعویض شده و یا دستگاه خریداری شده نداشته و همگی جزء دارایی‌های گوشیلو به حساب می‌آیند.

. رفع اشکال‌های نرم‌افزاری و نصب نرم‌افزارهای مورد نیاز کاربران جزء خدمات گارانتی نبوده و بسته به نوع تلفن همراه، با دریافت هزینه انجام می‌شود.

. تمامی موارد ذکر شده می بایست مورد تأیید کارشناسان مرکز خدمات گوشیلو قرار گرفته و پس از تأیید کارشناسان این بخش، خدمات مربوط به گارانتی انجام خواهد شد.

 

شرایطی که باعث نقض گارانتی تبلت و موبایل می‌شوند:

- کلیه مشکلات ناشی از عدم استفاده صحیح گوشی موبایل، باز شدن بدنه دستگاه به‌ هر دلیل و تعمیر توسط افراد غیر متخصص مشمول گارانتی نبوده و موجب ابطال گارانتی می گردد.

- عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی USB، HDMI، تلویزیون، نمایشگر و مانند آن.

- ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غیر استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و غیر رسمی و یا آلوده شدن دستگاه به ویروس‌های کامپیوتری.

نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات کاربران
ارسال نظر