اپل در فکر بهبودهایی اساسی برای دوربین آیفون 11 است
حسین محمودزاده  1398/02/01 

 

منتظر چه قابلیت جدید و یا بهبود یافته‌ای در آیفون‌های 2019 هستید؟ بر اساس گزارش تحلیلگران، اپل امسال در حال برنامه‌ ریزی برای اعمال یک به‌ روز رسانی و ارتقاء قابل توجه در دوربین‌های جلویی و پشتی مدل‌های آیفون 11 است.

مینگ چی کو که سابقه خوبی در پیش‌ بینی سیاست‌های اپل دارد، مدعی شده که این شرکت قصد دارد دوربین سلفی گوشی‌های خود را از 7 مگاپیکسل به 12 مگاپیکسل ارتقاء دهد.

ظاهراً یک لایه اضافی از شیشه نیز قرار است به لنز آیفون‌های جدید اضافه شود، که می‌تواند باعث افزایش کیفیت عکس‌ها شود. همان طور که اشاره کردیم، این ارتقاها برای مدل‌های سه‌ گانه آیفون 11 که در ماه سپتامبر رونمایی خواهند شد، در نظر گرفته شده است.

در همین حال، گفته شده که اپل در نظر دارد لنز سومی را هم به مجموعه دوربین پشتی دو آیفون رده بالای خود برای سال جاری، اضافه کند. این لنز از نوع زاویه باز (super-wide) بوده و در نتیجه امکان ثبت عکس‌هایی با میدان دید وسیع‌تر و جزئیات بیش‌تر را فراهم کند.

 

 

به گفته آقای کو، جانشین آیفون 10 آر دارای دوربین پشتی دو لنزه خواهد بود و این در حالی است که مدل‌های جایگزین دو گوشی آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس در پشت بدنه خود از دوربین سه‌ گانه بهره خواهند برد و همان طور که اشاره شد، لنز سوم از نوع زاویه باز خواهد بود.

در چند وقت اخیر شایعات زیادی از به‌ کارگیری سیستم دوربین سه‌ گانه در آیفون 11 به گوش رسیده است و با توجه به انتظاری که کاربران دارند، اصلاً بعید نیست اپل توجه ویژه‌ای به ارتقاء قابلیت‌های دوربین پرچمدارهای امسال خود داشته باشد.

در همین رایطه گزارش جدید دیگری نیز منتشر شده که نشان می‌دهد اپل قصد دارد از پوشش ویژه‌ای برای دوربین سلفی و لنز سوم دوربین پشتی استفاده کند، که باعث خواهد شد این لنزها تقریباً نامرئی شده و دیده نشوند.

بنابراین با توجه به این گزارش‌ها، به نظر نمی‌رسد شایعه‌ای که در مورد دوربین چهار لنزه آیفون‌های 2019 به چینش عمودی مطرح شده و تصاویر رندر شده‌ای نیز بر اساس آن‌ها طراحی شده بود، واقعیت داشته باشند.

 

 

منبع: دیجی رو


نظرات کاربران
ارسال نظر