بهترین اپلیکیشن‌های آب‌وهوا برای آیفون و اندروید
  1397/11/15 

 

این روزها بحث دزدی اطلاعات کاربران و فروش آن به شرکت‌های دیگر حسابی داغ شده است. احتمالا کمتر کسی به اپلیکیشن‌های آب‌وهوایی شک می‌کند. این اپلیکیشن‌ها معصوم و بی‌خطر به‌ نظر می‌رسند و تنها چیزی که از شما می‌گیرند یک موقعیت مکانی ناقابل است اما قضیه از این قرار است که حتی نمی‌توان به این اپ‌ها هم اعتماد کرد!

از آنجا که اپلیکیشن‌های آب‌وهوای گوشی‌های هوشمند می‌توانند شما را ردیابی کنند، اطلاعات آب‌وهوای جایی که هستید را در لحظه دراختیارتان می‌گذارند. اما به نظر می‌آید این اطلاعات قیمتی دارد. تابستان 2017 یک پروژه تحقیقی امنیتی، اپلیکیشن محبوب AccuWeather را به فروش اطلاعات مکانی کاربران به شرکتی تبلیغاتی متهم کرد. WeatherBug هم اتهامی مشابه داشت و علیه Weather Channel که اپلیکشن بی‌نهایت محبوب دیگری بود به دلیل کند و کاو داده‌های کاربران، اقامه دعوی شد. البته شرکت این اتهام را رد کرد.

اما خبر خوب این است که نه‌ تنها اپلیکیشن‌های جایگزین دیگری برای این اپلیکیشن‌های رایگان وجود دارد (و تا جایی که می‌دانیم اطلاعات شما را نمی‌فروشند) بلکه این اپ‌های جایگزین، اطلاعات وسیع‌تر و جالب‌تری در مورد آب‌ و هوا می‌دهند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا شما را با 7 اپلیکیشن برتر آب و هوا آشنا کنیم. اپلیکیشن‌هایی که در عین رایگان یا غیر رایگان بودن، حافظ اطلاعات کاربران خود هستند.

 

بهترین گزینه از هرجهت: Dark sky
 

 

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS 

 

مدتهاست که Dark Sky به عنوان بهترین اپلیکیشن آب‌ و هوا شناخته می‌شود. این اپلیکیشن داده‌ها را از سرویس آب‌ و هوایی خودش دریافت کرده، هر دقیقه اطلاعات را به‌ روز می‌کند و چیزهای مفید دیگری دراختیارتان می‌گذارد.

این شرکت کاملا مخالف سواستفاده از اطلاعات کاربران است و درمورد چگونگی نگهداری و اشتراک داده‌های کاربران همه‌چیز را شفاف توضیح داده است. توسعه دهندگان این اپلیکیشن نیز در سال 2017 در یک پست بلاگی اعلام کردند:

ما نه اکنون و نه هیچ زمان دیگری اطلاعات مکانی شما را با شرکت‌های تحلیل داده و تبلیغاتی به اشتراک نخواهیم گذاشت.

 

بهترین طراحی: Carrot Weather
 

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

 

اگر دوست دارید با اپلیکیشن آب‌ و هوایتان شوخی کنید، سال‌هاست که Carrot Weather به‌ روزترین پیش‌ بینی‌ها و شوخی‌ها را ارائه می‌کند و به تازگی به اندروید نیز مهاجرت کرده است. برای این اپلیکیشن بازه‌ی شخصیتی از شاد و سرخوش تا بی‌ادب طراحی شده که می‌توانید با توجه به سلیقه‌تان یکی را انتخاب کنید و با اپ شوخی کنید، یا اگر هم دوست ندارید کلا خاموشش نمایید. فقط اگر اپلیکیشن شما را «کله‌خر» خطاب کرد، ناراحت نشوید.

این اپلیکیشن با دسترسی به چهار منبع آب‌ و هوایی مختلف از جمله Dark Sky، یکی از دقیق‌ترین اپلیکیشن‌های پیش‌بینی آب‌ و هوا است.

برایان مولر، توسعه دهنده‌ی Carrot Weather، خیلی شفاف دیدگاهش را درمورد بحث‌های اخیر بر سر فروش اطلاعات بیان کرده:

Carrot هرگز اطلاعات مکانی شما را به شخص ثالثی نمی‌فروشد. اصلاٌ و ابداٌ.

 

بهترین پیش‌بینی هفتگی: Flowx
 

 

لینک دانلود اندروید

 

با یک نگاه به Flowx می‌توانید اطلاعات زیادی به دست آورید. اگرچه شاید Flowx گزینه‌ی خوبی برای برنامه‌ ریزی روزانه نباشد اما در پیش‌ بینی‌های هفتگی عملکردی عالی دارد و با خیال راحت می‌توانید بهترین زمان را برای کوهنوردی آخرهفته انتخاب کنید. صفحه جهت‌یابی آن با طراحی ساده‌اش ردیابی طوفان را به تجربه‌ای مسحورکننده بدل می‌کند.

حتی در صورت خاموش بودن مکان‌یاب (Flowx ،(GPS اطلاعات را به دلخواه شما خودکار دانلود می‌کند، بنابراین در این اپ نیز امنیت دارید.

 

بهترین ردیاب طوفان: RadarScope
 

 

لینک دانلود اندروید

لیتک دانلود iOS

لینک دانلود ویندوز

 

اگر دنبال جزئیات خیلی ریز هستید، RadarScope درست همان اپلیکیشنی است که به دنبال آن بودید. RadarScope اپلیکیشن مورد نظر کسانی است که چه تازه‌ کار و چه حرفه‌ای طوفان را ردیابی می‌کنند. این اپلیکیشن جزئیات شگفت‌ انگیزی در مورد طوفان‌های پیش‌ رو و دیگر وضعیت‌های آب‌ و هوایی در اختیارتان قرار می‌دهد.

RadarScope با دسترسی به 233 نقطه‌ی رادار و اطلاعات NEXRAD، مجموعه‌ای از رادارهای داپلری که موسسه آب‌  وهوای ملی را کنترل می‌کند، تمام اطلاعاتی که درمورد شکل‌گیری ابر تیره بالای سرتان نیاز دارید را دراختیارتان می‌گذارد.

این اپلیکیشن روی هر پلتفرمی که تصورش را بکنید، در دسترس است، حتی Apple TV و بازه‌ی قیمتی آن از 10 دلار برای موبایل تا 30 دلار برای دسکتاپ متغیر است. همچنین استفاده‌ کنندگان حرفه‌ای باید آبونمان سالانه‌ای هم بپردازند.

 

بهترین UI: گوگل
 

 

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

 

البته همیشه می‌توانید با اپلیکیشنی که از قبل می‌شناسید بهتر کنار بیایید. اگر درمورد آب‌ و هوای اطرافتان جست‌ و جو کنید، گوگل نتایج را به شما نشان می‌دهد. این ویژگی روی گوشی‌هایی که سیستم عامل stock android دارند فعال است اما برای کاربران آیفون و دیگر گوشی‌های اندرویدی نیاز است که اپ گوگل را دانلود کنید.

چه خوشتان بیاید و چه نیاید، گوگل هم‌ اکنون نیز اطلاعات زیادی درمورد شما دارد. در این صورت حداقل اطلاعات شما را به شرکتی دیگر نمی‌دهید.

 

دقیق‌ترین: ایجاد shortcut یا میانبر  NOAA
 

 

همان‌طور که مجله outside اشاره می‌کند، موسسه ملی آب‌ و هوایی، اپلیکیشن آب‌ و هوا ندارد، پس اگر NOAA را در اپ استور دیدید اپ رسمی دولت آمریکا نیست.

اما می‌توانید میانبر مفیدی از NOAA روی صفحه‌ی گوشی هوشمندتان قرار دهید. میانبر آب‌ و هوای دولتی می‌داند چگونه روی دو سیستم عامل اندروید و iOS عمل کند.

 

 

منبع: دیجی رو


نظرات کاربران
ارسال نظر