جدیدترین ویژگی‌های گوگل مپ که جان هزاران نفر را نجات می‌دهد؟!
  1398/03/17 

 

در طول چند سال گذشته، سازندگان نرم‌ افزارها و فناوری‌ها به میزان زیادی از نیازهای کاربر مطلع شده‌اند. از استفاده از بیومتریک برای باز کردن قفل گوشی گرفته تا یک ساعت هوشمند بر روی مچ دست که به طور منظم توسط یک دستیار دیجیتال وضعیت سلامت جسم را مورد بررسی قرار می‌دهد. تحقیقات نیز ثابت می‌کند که کنترل و نظارت بر سلامت بسیاری مواقع موجب نجات زندگی افراد در مقیاس فردی می‌شود. اما در مورد گروه‌های مردمی بزرگ مانند جمعیت کل شهرها، چه کسانی ممکن است در معرض خطر باشند؟

گوگل مپ در طول بحران‌های مختلف با استفاده از سیستم هشدار SOS اطلاعات مناسبی را به کاربران ارائه می‌دهد. این هشدارها شامل به روز رسانی همزمان اطلاعات در مورد وضعیت، نقشه منطقه آسیب دیده، اطلاعات تماس اضطراری و ترجمه عبارات و جملات رایج در زبان محلی است. در جدیدترین آپدیت گوگل مپ، هشدارهای SOS با تصاویری دقیق‌تر را به شما نشان داده و یک سیستم ناوبری جدید بحران برای نجات صدها و هزاران نفری که در این گونه بحران‌ها و حوادث گرفتار می‌شوند نیز آماده شده است.

 

 

به عنوان مثال، در صورت وقوع طوفان، یک اعلان بحران را در گوگل مپ در روزهای منتهی به فاجعه پیش‌بینی شده دریافت خواهید کرد. نقشه همچنین مسیر پیش بینی‌ شده طوفان و زمان‌هایی که انتظار می‌رود طوفان به مناطق خاصی از اطراف شما برسد و آسیب وارد کند را نمایش می‌دهد. اگر در روزی که طوفان اتفاق می‌افتد در یک منطقه آسیب‌ دیده رانندگی کنید، مسیرهای جایگزین و امن‌ تر به شما پیشنهاد داده می‌شود. چنین پیشنهاداتی برای همه انواع بلایای طبیعی در هنگام رانندگی از تابستان امسال آغاز خواهد شد.

در صورت بروز زلزله، اعلان‌های بحران، نقشه محل زلزله و تصویری از کانون و بزرگی زلزله و مناطق اطراف آن را نشان می‌دهد. پیش‌ بینی‌های سیل به شما کمک می‌کند درباره‌ی وقوع احتمالی سیل و نیز جایی که احتمال دارد این اتفاق رخ دهد و جایی که پیش‌ بینی می‌شود جریان آب شدت زیادی داشته باشد اطلاعاتی کسب کنید.

شرکت  گوگل می‌گوید در کشورهایی مانند هند که بیش از 20 درصد تلفات مربوط به سیل در جهان رخ می‌دهد این اطلاعات اهمیت زیادی دارد. سیستم هشدار جدید SOS در هفته‌های آتی در سیستم‌های اندروید، آی او اس و نسخه وب  Google Maps منتشر خواهد شد. Flood visualizations  ابتدا در پاتنای هند و سپپس در مناطق مجاور و در نهایت در سطح جهانی گسترش خواهد یافت هرچند کاربران آی او اس حداقل در آغاز کار از این قابلیت برخوردار نخواهند بود.

 

 

منبع: دیجی رو


نظرات کاربران
ارسال نظر