مقایسه گلکسی فولد سامسونگ با هواوی میت X
  1397/12/09 

 

هواوی از گوشی میت x رونمایی کرد تا رقابت گوشی‌های تاشو داغ شود. این دستگاه با نمایشگر 8 اینچی، حاشیه و ضخامت بسیار کم و با پشتیبانی از 5G افراد زیادی را مجذوب خود کرده است. در ادامه به مقایسه Galaxy Fold سامسونگ با هواوی Mate x می‌پردازیم.


ابتدا نگاهی به مشخصات این دو گوشی می‌اندازیم. اعداد اعلام شده در جدول می‌تواند دید خوبی به ما برای مقایسه بدهد:

 


طراحی


در گلکسی فولد نمایشگر به داخل تا می‌شود که برای محافظت از آن طرح خوبی است اما نیاز به یک صفحه نمایش دیگر روی این گوشی را الزامی می‌کند که سامسونگ با تعبیه یک صفحه نمایش 4.6 اینچی تقریبا همه را نا امید کرده است.

صفحه نمایش میت x به سمت بیرون باز می‌شود و در حالت بسته نیمه دوم این نمایشگر خاموش می‌شود که مثل یک گوشی هوشمند معمولی اما با یک طراحی شیک و زیبا است.

 


همچنین هواوی میت x صفحه نمایش بزرگتری دارد و خبری از ناچ اذیت کننده روی نمایشگر تمام صفحه آن وجود ندارد. بنابراین باید گوشی تاشوی هواوی را برنده مقایسه این بخش بدانیم.


باتری


در این بخش هم دستگاه منعطف هواوی برتر است و باتری بزرگتری دارد اما با توجه به این که اندازه صفحه نمایش آن از گلکسی فولد بزرگتر است شاید این برتری به معنای ماندگاری شارژ بیشتر نباشد و باید منتظر مقایسه‌های عملی باشیم.

 

دوام


شاید اصلی‌ترین نگرانی خریداران آینده گوشی‌های تاشو میزان دوام پذیری آن‌ها بعد از باز و بسته کردن زیاد نمایشگرشان باشد. در حالی که هواوی و سامسونگ ادعا کرده‌اند این گوشی‌ها در مراحل آزمایشی بیش از هزاران بار باز و بسته شدن را تست کرده‌اند، اما تا واقعیت و اثبات عینی این ادعا باید صبر کرد.

 


قیمت


برتری گلکسی فولد بر هواوی میت x در بخش قیمت این گوشی‌هاست. حدود 600 دلار اختلاف قیمت این دو گوشی با هم شاید پاشنه آشیل دستگاه منعطف هواوی باشد که می‌تواند عاملی مهم در میزان فروش Mate x باشد زیرا هنوز برای کاربران مشخص نیست مزایایی که این هندست نسبت به Galaxy Fold دارد ارزش پرداخت 600 دلار بیشتر را دارد یا خیر؟

طبیعتا گوشی‌های تاشو به دنبال گرفتن جای پرچمداران موجود در بازار نیستند و برای عده کمی از مردم در حال حاضر کاربردی هستند و هر دو برند نگاه اقتصادی به این گوشی‌ها ندارند و بیشتر به دنبال قدرت‌ نمایی و نمایش پیشرفت‌ تکنولوژی‌شان هستند.

حالا جنگی تازه بین غول‌های صنعت موبایل درگرفته و آینده‌ هیجان‌ انگیزی در پیش است تا شاید بتواند بازار جهانی موبایل را از رکودی که به آن گرفتار شده نجات دهد.

 

 

 

منبع: آی تی رسان


نظرات کاربران
ارسال نظر