نقص امنیتی تلگرام و واتس اپ؛ دروازه ای برای دستکاری فایل‌ ها توسط هکرها
زهرا بختیاری  1398/04/26 

 

واتس اپ و تلگرام هر دو به لطف استفاده از رمزگذاری دوطرفه به عنوان سیستم‌های پیام رسانی امن و مطمئن شناخته شده‌اند. با این حال، با بررسی‌های انجام شده توسط محققان Symantec، آن‌ها متوجه شدند که در هر دو سیستم نقصی وجود دارد که به هکرها این امکان را می‌دهد تا فایل‌های رسانه‌ای که از طریق این پلتفرم‌ها ارسال و دریافت می‌شوند را دستکاری کنند. طبق گفته‌ی مهندسان نرم‌افزار، آلون گات و ییر آمیت، معاون و مدیر ارشد Technology Officer، Modern OS Security، Symantec:

 

اگر کسانی مثل هکرها از این نقص امنیتی مطلع شوند می‌‌توانند اطلاعات حساس مانند عکس‌ها و فیلم‌های شخصی، اسناد شرکت‌ها، فاکتورها و نامه‌ها و یادداشت‌ها را دستکاری و یا از آن‌ها سوء استفاده کنند.

 

 

در حقیقت، به دلیل این نقص تلگرام و واتس اپ هکرها به طور بالقوه می‌توانند فایل‌هایی که ارسال و دریافت شده را ردگیری کرده و اطلاعاتی مانند شماره حساب بانکی یک صورتحساب را تغییر دهند. این کار را می‌توان از طریق نرم افزاری که در پس زمینه بدون اطلاع کاربر اجرا می‌شود انجام داد. در واکنش به این گزارش، یک سخنگوی واتس اپ اذعان داشت:

واتس اپ به دقت این موضوع را بررسی کرده و این گزارش شبیه به سؤالات قبلی مربوط به تاثیر حافظه دستگاه گوشی بر روی اکوسیستم برنامه است. واتس اپ از بهترین شیوه‌های ارائه شده توسط سیستم عامل‌های موجود برای ذخیره سازی رسانه‌ها استفاده می‌کند و به دنبال ارائه به روز رسانی‌هایی همسو با توسعه مداوم اندروید است.

 

انتهای پیام/.

 

 

منبع: دیجی رو


نظرات کاربران
ارسال نظر