چگونه محفظه‌ی سیم‌کارت را بدون داشتن وسیله‌ی مخصوص باز کنیم؟
  1397/10/23 

 

در دنیای واقعی نمی‌توان با گیره‌ی کاغذ بمب خنثی کرد ولی کاربرد گیره بیشتر از چسباندن دو کاغذ به همدیگر است و بیشتر از این حرف‌ها به درد می‌خورد. مثلا یکی از این کاربردها باز کردن محفظه سیم‌کارت در گوشی‌های هوشمند است. به جز گیره‌ی کاغذ وسایل دیگری هستند که به درد باز کردن محفظه‌ی سیم‌کارت در مواقع اضطراری می‌خورند. لیست این وسایل در ادامه آمده است.

نکته‌ی مهم: چه قبلا از این وسایل استفاده کرده باشید چه نکرده باشید، دقت کنید آن‌ها با احتیاط به کار ببرید و به خودتان یا گوشی هوشمندتان آسیب نرسانید.

 

گیره‌ی کاغذ، سوزن ته‌گرد و سوزن پین
 

 

برای کسانی که وسیله مخصوص باز کردن محفظه‌ی سیم‌کارت دم دست‌شان نیست، گیره‌ی کاغذ می‌تواند جایگزینی خوبی باشد. کافی است انتهای گیره را خم کنید و از آن استفاده کنید. فقط باید از گیره‌ی کاغذی نازک استفاده کنید که به گوشی آسیب نرسد.

سوزن‌ته‌گرد و سوزن پین هم جایگزین‌های خوبی هستند به شرط اینکه در سوراخ جا شوند و باریک باشند! ما از این دو ابزار برای باز کردن آیفون XS استفاده کردیم، ولی در مورد گلکسی S9 و گوگل پیکسل موفق نشدیم.

 

سنجاق قفلی و سوزن
 

سنجاق قفلی و سوزن از ضرورت‌های بسته‌ی خیاطی هستند که تقریبا در همه جا پیدا می‌شوند. حتی ممکن است روی کاغذ لباس جدید هم پیدا شود. فقط باید هنگام استفاده از آن‌ها مراقب باشید و خودتان را سوراخ نکنید!

 

گوشواره
 

 

قطر همه‌ی گوشواره‌ها برای این کار مناسب نیست. نکته‌ی دیگر اینکه حین استفاده باید دقت کنید و فشار زیادی وارد نکنید تا مبادا گوشواره‌تان آسیب ببیند.

 

سوزن منگنه
 

 

یکی دیگر از جایگزین‌ها، سوزن منگنه است. اگر آهسته سر منگنه را فشار دهید، سر سوزن کمی بیرون می‌آید و خم هم نمی‌شود. آرام سوزن را بیرون بکشید و از آن برای باز کردن محفظه‌ی سیم‌کارت استفاده کنید.

 

اتود یا مداد نوکی
 

 

نوک نازکی که از سر اتود بیرون زده هم برای باز کردن محفظه مناسب است. البته بهتر است این روش را به عنوان آخرین گزینه انتخاب کنید چون احتمال شکستن نوک و گیر کردنش در سوراخ محفظه سیم‌کارت زیاد است و در آن صورت حسابی به دردسر می‌افتید.

 

خلال دندان
 

 

خلال دندان هم از ابزارهای به‌دردبخوری است که بهتر است تا وقتی واقعا مجبور نشده‌اید از آن استفاده نکنید. چوب خلال دندان خیلی راحت می‌شکند و اگر درون محفظه سیم‌کارت گیر کند کارتان سخت می‌شود.منبع: دیجی رو


نظرات کاربران
ارسال نظر