چگونه گوشی آیفون یا آی‌پد خود را ریست کنید؟
  1397/11/01 

 

اگر می‌خواهید با گوشی آیفون و یا آی‌پد خود خداحافظی کنید و یا آن را بفروشید احتمالا به پاک کردن همه مطالب و اطلاعات روی آن نیاز دارید. ریست کردن گوشی آیفون یا آی‌پد، آخرین گزینه‌ای است که باید به آن متوسل شوید و تنها در شرایط استثنایی مانند زمانی که می‌خواهید دستگاه خود را بفروشید یا زمانی که مطمئن هستید برای حل مشکلی که با دستگاه دارید هیچ راه‌ حل دیگری وجود ندارد، این کار را انجام دهید. مراحل ریست کردن گوشی آیفون یا آی‌پد راحت بوده اما قبل از انجام آن، ابتدا بکاپ کاملی از اطلاعات خود بگیرید چون زمانی که گوشی خود را ریست کردید هیچ راهی برای بازیابی اطلاعات وجود ندارد.

روشی که در این مقاله به شما آموزش داده می‌شود برای جدیدترین آیفون‌‌ها مانند آیفون XS ، آیفون XS مکس، آیفون XR ، آیفون X و غیره به کار می‌رود. در صورتی که دستگاه شما جواب نمی‌دهد و یا آیفون شما یخ زده است، می‌توانید به جای ریست، گزینه‌ی هارد ریبوت را در نظر بگیرید. با این روش، بدون پاک شدن اطلاعات، آیفون شما دوباره ریستارت خواهد شد. اما اگر می‌دانید که ریست کردن دستگاه iOS، تنها گزینه‌ای است که در اختیار دارید.

 

اگر مراحل زیر را دنبال کنید ریست کردن گوشی آیفون یا آی‌پد شما بسیار ساده و راحت خواهد بود. اما قبل از انجام این کار، تأکید می‌کنیم که بکاپ کاملی از گوشی آیفون یا آی‌پد خود بگیرید.

 

نحوه‌ی ریست کردن گوشی آیفون یا آی‌پد


1- به قسمت Settings > General > Reset بروید.


2- در این قسمت چند گزینه را خواهید دید. برای ریست کردن آیفون یا آی‌پد خود، گزینه‌ای که باید انتخاب کنید Erase All Content and Settings نامیده می‌شود.


3- شما ممکن است اعلانی ببینید و از شما بخواهد قبل از پاک کردن اطلاعات، بکاپ iCloud خود را آپدیت کنید. برای این کار باید روی گزینه‌ی Back Up Then Erase بزنید.


4- اگر نمی‌خواهید بکاپ iCloud خود را آپدیت کنید گزینه‌ی Erase Now را انتخاب کنید.


5- شما یکبار دیگر این گزینه را خواهید دید و باید رمز عبور خود را وارد کنید. وقتی این کارها را انجام دادید، می‌توانید آیفون یا آی‌پد خود را ریست کنید.


اگر نمی‌خواهید کل گوشی آیفون یا آی‌پد خود را ریست کنید می‌توانید تنها چیزهای خاصی مثل، تنظیمات دستگاه، تنظیمات شبکه، دیکشنری کیبورد، چیدمان صفحه نمایش و قسمت حریم خصوصی و مکانی‌یابی را ریست کنید. همه‌ی این گزینه‌ها با رفتن به قسمت‌های Settings > General > Reset برای شما نمایش داده می‌شود.

 

ریست فکتوری آیفون یا آی‌پد با استفاده از iTunes


اگر گوشی آیفون شما به هر دلیلی غیر قابل استفاده است می‌توانید از طریق iTunes نیز آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. مراحل زیر به شما کمک خواهد کرد که گوشی آیفون و یا آی‌پد خود را از طریق iTunes در PC یا Mac به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

 

1- آیفون یا آی‌پد خود را به یک کامپیوتر یا Mac وصل کنید و iTunes را باز کنید.


2- صبر کنید تا آیکون دستگاه در iTunes ظاهر شود. آیکون زیر دکمه play/pause ظاهر می‌شود. وقتی که این آیکون را دیدید روی آن کلیک کنید.


3- ممکن است از شما خواسته شود که رمز عبور خود را وارد کنید و سوالی مثل ” آیا به این کامپیوتر اعتماد دارید” در آیفون یا آی‌پد شما نمایش داده شود. وقتی که به دستگاه اطمینان داشتید رمز عبور خود را وارد کنید.


4- اکنون، در iTunes کامپیوتر خود روی دکمه آبی Restore iPhone کلیک کنید.


5- روی دکمه Restore کلیک کنید تا دستگاه Ios شما به تنظیمات کارخانه بازگردد.

 

 

منبع: دیجی رو


نظرات کاربران
ارسال نظر