اخبار
آتش گرفتن گلکسی اس 10 فایو جی؛ باز هم فاجعه‌ای در راه است؟!
15\02\1398               منبع:  digiro.ir

 

همه ما فاجعه‌ای را که در سال 2016 برای گلکسی نوت 7 روی داد به یاد داریم؛ فاجعه‌ای که باعث ضرر مالی 19 میلیارد دلاری سامسونگ شد و این شرکت را بر آن داشت تا نظارت دقیق‌تر و بیشتری بر روی بخش کنترل کیفی خود داشته باشد.

در حالی که از سال 2016 به بعد سامسونگ تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با بررسی تمامی جوانب یک محصول جدید، از وقوع اتفاقاتی مشابه جلوگیری کند، اما گزارشی که به تازگی منتشر شده ادعا دارد یک دستگاه گوشی گلکسی اس 10 فایو جی (Galaxy S10 5G) در اثر گرم شدن بیش از حد آتش گرفته است. این اتفاق در کشور کره جنوبی رخ داده و صاحب گوشی ادعا می‌کند که گوشی به یکباره آتش گرفته است.

دارنده گلکسی اس 10 فایو جی مذکور درباره حادثه چنین توضیح داده است:

 

گوشی من روی میز بود که به یکباره بوی سوختگی به مشام رسید و دود گوشی را احاطه کرد. وقتی هم که خواستم گوشی را بردارم به علت داغ بودن بیش از حد، آن را زمین انداختم.

 

اما از سوی دیگر، سامسونگ با رد ادعای مطرح شده چنین عنوان کرده که حادثه به علت وارد آمدن یک ضربه خارجی رخ داده است و نه اشکال داخلی گوشی. هنوز جزئیات زیادی از این حادثه منتشر نشده اما به نظر می‌رسد سامسونگ اطمینان زیادی به بخش کنترل کیفی خود داشته و از همین رو با قاطعیت ادعای این شخص را رد کرده است. البته روی خوش ماجرا برای سامسونگ این است که غیر از گزارش مذکور هیچ گزارش دیگری مبنی بر وجود ایراد در گلکسی اس 10 فایو جی منتشر نشده و حتی در صورت صحت ماجرا می‌توان این مورد را نادر و ناشی از یک اتفاق دانست. به هر حال با توجه به سابقه سامسونگ و کیفیت بالای گوشی‌های این شرکت، احتمال اینکه آتش گرفتن گوشی به علت بی‌ دقتی صاحب آن بوده باشد، بسیار بالا است.نظرات کاربران
ارسال نظر