اخبار
به‌روزرسانی اندروید اوریو برای گوشی‌های نوکیا 2 در دسترس قرار گرفت
17\12\1397               منبع:  itresan.com

 

اولین گوشی نوکیا 2 در ماه نوامبر سال 2017 عرضه شد و مجهز به پردازنده اسنپ‌دراگون 212 کوالکام و تنها یک گیگابایت رم است. همین خصوصیات، این گوشی هوشمند را به یکی از نامزد‌های اصلی دریافت اندروید Go بدل ساخته بود اما به هر حال به دلیل آنکه پیش از آن، از این گوشی با اندروید معمول رونمایی شده بود، این هندست نیز با همان نسخه اندروید نوقای معمولی روانه بازار شد زیرا به دلایل فنی گوشی‌هایی که با اندروید معمولی ساخته شده‌اند بعدا قابلیت آپگرید به نسخه اندروید Go را ندارند!

 

با این حال شرکت HMD Global (شرکت مادر برند نوکیا) در اواخر ماه ژانویه 2019 تایید کرد به‌ روز رسانی اندروید اوریو 8.1 برای کاربرانی که مایل هستند، در راه است و به زودی منتشر می‌شود و هم اکنون این وعده عملی شده و فایل به‌ روز رسانی آن برای دانلود در دسترس کاربران قرار دارد.

 


البته این فایل به‌ روز رسانی بر خلاف روال معمول آپگرید گوشی‌های هوشمند بر روی گوشی منتشر نشده است و کاربران نوکیا 2 باید به منظور دریافت آن شخصا آستین بالا بزنند و به صورت دستی این کار را انجام دهند. ضمنا تنها راه گرفتن فایل آن نیز رفتن به یک صفحه اینترنتی اختصاصی اعلام شده و دانلود فایل نصب اندروید اوریو 8.1 است!

با این حال باید به این مسئله نیز دقت داشت که بسته به سخت‌ا فزار گوشی ممکن است دچار محدودیت‌هایی نیز باشید زیرا با آنکه اندروید اوریو با خود ویژگی‌های زیادی به همراه دارد ولی ممکن است سبب کند شدن هندست‌های رده‌ پایین و ضعیفی چون نوکیا 2 گردد! برای افرادی که در حال حاضر به واسطه گوشی‌های آزمایشی نوکیا (Nokia phones beta labs) از اندروید اوریو استفاده می‌کنند نیز به طور خودکار انتقال به نسخه نهایی انجام خواهد گرفت و کاربر با دریافت یک اعلان از این تغییر مطلع خواهد شد.

همچنین گفته می‌شود این به‌ روز رسانی هنوز برای تمامی کاربران در دسترس نیست و در مجموع مردم 32 کشور امکان دانلود نسخه جدید به روز رسانی را نخواهند داشت. البته گفته شده است که در بعضی مناطق علت این امر به خاطر محدودیتی است که اپراتور‌های محلی برای گوشی‌های کاربران ایجاد کرده‌اند!نظرات کاربران
ارسال نظر