اخبار
تایید شد؛ رجیستری گوشی های مسافری تا اطلاع ثانوی مانند گذشته ادامه دارد
01\03\1398               منبع:  digiro.ir

 

از ابتدای اردیبهشت سال 1397 بود که اعلام شد تمامی نشان‌های تجاری تلفن همراه و تبلت های سیمکارت‌ خور که رفتاری شبیه تلفن همراه دارند (قابلیت ارسال و دریافت تماس صوتی دارند) مشمول طرح رجیستری می‌شوند. پس از آن هر از گاهی خبر از لغو رجستری به شکل کنونی منتشر شد و بعد از مدتی دوباره این خبرها دستخوش تغییر قرار گرفت. تا اینکه طبق آخرین خبر، به دارندگان گوشی مسافرتی تا پایان اردیبهشت مهلت داده شد تا گوشی‌های خود را به روش فعلی رجیستر کنند.

اما اکنون که به ساعات پایانی مهلت اعلام شده نزدیک می‌شویم خبرهای ضد و نقیضی در این رابطه در فضای مجازی دست به دست می‌شود و طبق آخرین اخبار تایید شده تا اطلاع ثانوی وضعیت فعلی رجیستری گوشی مسافری ادامه دارد.

درجلسه ای که به همین منظور به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور و با حضور مهندس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت تشکیل گردید، پس از تبادل نظر و رفع ابهامات موجود، مقرر شد سایت ثبت گوشی مسافری همچون گذشته فعال و امکان ثبت و رجیستری تلفن همراه مسافری تا اطلاع ثانوی و مانند گذشته (97/12/7) فراهم گردد. مسافرین همچون گذشته می‌توانند با کدملی خود نسبت به ثبت یک گوشی تلفن همراه اقدام نمایند.

ابراهیم درستی با اشاره به این جلسه‌ی شورای تامین گفت:

تا اطلاع ثانوی وضعیت فعلی رجیستری گوشی مسافری ادامه دارد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران تاکید کرد: تا اطلاع ثانوی همین وضعیت رجیستری گوشی مسافری ادامه دارد.

ابراهیم درستی پیرامون آخرین تصمیم جلسه‌ی ساعاتی پیش شورای تامین پیرامون رجیستری گوشی تلفن همراه، گفت: از آنجا که تا این لحظه سهم بازار گوشی تلفن همراه تامین نشده است، لذا تا اطلاع ثانوی همین وضعیت رجیستری گوشی مسافری ادامه دارد.

وی تاکید کرد: ادامه‌ی این وضعیت تا زمانی است که واردکنندگان بتوانند گوشی وارد نیاز بازار را تامین کنند تا اجازه‌ی التهاب در بازار داده نشود.

درستی در پایان ضمن حمایت قاطع از اجرای طرح رجیستری تاکید کرد:

امیدوارم ابزارهای لازم برای اجرای هر چه موثرتر این طرح فراهم شود.

 

انتهای پیام/.نظرات کاربران
ارسال نظر