اخبار
حضور پر قدرت "گوشیلو" در نمایشگاه بین المللی inotex 2019
07\03\1398               منبع: 

 

هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2019) از تاریخ 19 الی 22 خرداد 1398 در نمایشگاه بین المللی سالن خلیج فارس برگزار می شود. نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین شرکتهای تجاری و اقتصادی ایران با بهره مندی از فضا، امکانات و تسهیلات نمایشگاهی منحصر به فرد و نیرو های متخصص، بستر و زمینه مناسبی را از طریق برپایی نمایشگاههای تخصصی و بین المللی جهت تولید کنندگان، بازرگانان داخلی و خارجی مهیا ساخته است تا علاوه بر عرضه و نمایش توانمندیها، مبادلات تجاری، سرمایه گذاریهای مشترک و بین المللی خود را در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران توسعه بخشند.

 

معرفی اینوتکس

نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری با نام INOTEX تا کنون 7 دوره در کشور ایران برگزار شده است. این نمایشگاه بستری برای عرضه نوآوری و فناوری است برخلاف نمایشگاه­های مشابهی که صرفا عرضه و تبادل کالا را هدفگذاری کرده اند، هدف این نمایشگاه تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکتها و سرمایه گذاری روی طرح ها و استارتاپ هاست.

نمایشگاه INOTEX تلاش می کند که علاوه بر معرفی فناوری­های روز به صنایع بزرگ و متوسط، مشتریان محصولات فناورانه را به تولید کنندگان آنها متصل کند و همچنین سرمایه گذاران را با فرصت­های سرمایه گذاری در طرح های فناورانه یا استارتاپ ها آشنا نماید.

 

 

نمایشگاه اینوتکس از سال 1390 تشکیل و به تدریج ضمن تکامل، بخش­های مختلفی از زیست­بوم کارآفرینی کشور را نیز دربر گرفت.

اولین دوره نمایشگاه با نام «نمایشگاه فناوری های پیشرفته روسیه» در 1 تا 3 اسفندماه 1390 و با حضور 52 شرکت روس در سالن حجاب برگزار شد. دومین دوره نیز با همین عنوان از تاریخ 7 تا 9 اسفندماه 1391 با حضور 72 شرکت روسی، اوکراینی و بلاروسی در همان مکان برگزار شد.

با توجه به گسترش استقبال از این نمایشگاه و درخواست سایر کشورها برای عرضه فناوری های خود به شرکتهای ایرانی، نمایشگاه از دور سوم به یک نمایشگاه بین­المللی تبدیل شد و /نام «نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری» (International Innovation and Technology Exhibition: INOTEX) را برای خود برگزید. همچنین با توجه به نیازمندی­های نمایشگاه برای برگزاری هرچه حرفه ای تر آن، مکان برگزاری نمایشگاه نیز به محل دائمی نمایشگاه­های بین المللی تهران منتقل شد.

در طی ادوار سوم، چهارم و پنجم نمایشگاه، 629 شرکت فناور از 24 کشور مختلف در نمایشگاه حضور یافتند که دستاورد آن انعقاد 129 مورد تفاهم نامه و قرارداد بین شرکت­کنندگان می­باشد.

 

 

سرانجام در سال 1396 نمایشگاه اینوتکس به صورت آزمایشی و محدود میزبان برخی از استارتاپ­ها و نیز مخترعان کشور بود که با توجه به استقبال گسترده مخاطبان از این موضوع، دور هفتم این نمایشگاه در سال 1397 با حضور تمامی اجزای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور برگزار گردید.

 

زمان و محل برگزاری نمایشگاه
 

هشتمین دوره این نمایشگاه (INOTEX 2019) از روز یکشنبه 19 لغایت چهارشنبه 22 خرداد 98 در فضایی به مساحت 9000 مترمربع در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. این نمایشگاه، با تکیه بر تجارب قبلی خود، میزبان اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و فناوری کشورها خواهد بود

پیش بینی می شود بیش از 8000 نفر متخصص و افراد تحصیل کرده و بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی از این نمایشگاه بازدید کنند. چندین هیأت تجاری نیز از کشورهای خارجی از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

 

 

همچنین چندین رویداد تجاری و ترویجی در طول نمایشگاه برگزار خواهد شد که موجبات دسترسی تولیدکنندگان و ارائه کنندگان خدمات و صاحبین دانش فنی را به مشتریان و سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد.

پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه بوده و مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری،  برگزارکنندگان نمایشگاه خواهند بود. همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از حامیان و پشتیبان های دائمی نمایشگاه هستند.


حضور گوشیلو در نمایشگاه

فروشگاه بزرگ اینترنتی گوشیلو در راستای تحقق اهداف خود و با افکار و ایده هایی نوآورانه، با تمام قدرت و ابزار لازم در هشتمین دوره این نمایشگاه شرکت می کند. امید است که حضور پر رنگ گوشیلو بتواند قدمی باشد در جهت شکوفایی و پیشرفت هرچه بیشتر علم و فناوری های رو به پیشرفت کشور عزیزمان ایران که همواره مهد پرورش استعدادهای خلاق بوده است.

 

 

روش های دسترسی به نمایشگاه


مترو:

۱- ایستگاه صدر، بزرگراه مدرس، بزرگراه چمران، درب شمالی نمایشگاه بین‌المللی تهران، سالن خلیج‌ فارس
۲- ایستگاه نواب صفوی - استفاده از اتوبوس بی آر تی جمهوری - پارک‌ وی، ایستگاه نمایشگاه، سالن خلیج‌ فارس

وسیله نقلیه عمومی:

اتوبوس بی آر تی جمهوری - پارک وی، ایستگاه نمایشگاه، سالن خلیج‌ فارس

وسیله نقلیه شخصی:

۱- بزرگراه چمران، نرسیده به پارک‌ وی، درب شمالی نمایشگاه، سالن خلیج‌ فارس

۲- یادگار شمال، سئول جنوب، دوربرگردان نرسیده به نیایش، سئول شمال، خیابان نمایشگاه، درب جنوب و جنوب غربی، سالن خلیج‌ فارس

 با توجه به قرارگیری سه درب اصلی جهت تردد - خیابان های منتهی به مبادی عبارتند از:


۱- درب جنوبی

خیابان سئول - انتهای جاده اختصاصی نمایشگاه

۲- درب جنوب غربی (ورودی پارکینگ)


خیابان سئول - ابتدای جاده اختصاصی نمایشگاه

۳- درب شمالی

خیابان دانشگاه

 

دعوت به حضور و حمایت از گوشیلو


در پایان از شما عزیزان و همیشه همراهان گوشیلویی دعوت می شود تا با حضور خود گامی مفید برداشته در جهت حمایت از ما و حمایت از جوانان خلاق و ارزنده ی این مرز و بوم و شاهد درخشش و اهتزار پرچم همیشه سرافراز کشور عزیزمان در نمایشگاه بین المللی اینوتکس باشیم. حضور هر چه پر رنگ تر و مفید فایده تر، مثل همیشه گویای استعدادها و نیروهای قدرتمند ایرانی و حمایت ایرانیان از این علوم و فناوری ها و جوانان مستعد، در عرصه های بین المللی است.

بر کسی پوشیده نیست که استعدادهای درخشان، نیازمند پشتوانه و حمایت است تا بر قله های شکوفایی قدم گذارند. بدیهی است اتکا و اطمینان به همین جوانان و استعدادها و ایده ها، قطعا می تواند ابزار و باعث پیشرفت و سربلندی کشور عزیزمان باشد و مسیری مناسب برای معرفی و اثبات علوم و سطح دانش ایرانیان است، جایی که تحریم ها و اعمال فشارهای میدانی و علنی و رسانه ای قدرتهای جهان، سعی در نشان دادن چهره ای خلاف واقع از ایران و ایرانی دارند. غافل از اینکه سطح و میزان استعداد، کاملا متبلور و ظاهر و قابل ظهور است در تک تک تمام جوان دانشمند کشور عزیزمان و فقط نیازمند حمایت و اطمینان است تا بارور و شکوفا شود. نظرات کاربران
ارسال نظر