اخبار
خبرهای بد درباره تاریخ جدید عرضه گلکسی فولد سامسونگ
04\05\1398               منبع:  itresan.com

 

سامسونگ چند ماه پیش قول داده بود که گوشی گلکسی فولد علاوه‌ بر آمریکا و کره به‌ عنوان اولین بازارهای آن، به‌ طور محدود در ۱۵ کشور خاص اروپایی هم در دسترس مشتریان قرار بگیرد. در حالیکه قرار بود اولین اسمارتفوت تاشوی شرکت، از تاریخ ۲۶ام آوریل امسال روانه بازار جهانی گردد، عرضه اولیه آن در بازارهای اروپا هم برای یک هفته بعد از تاریخ مذکور تعیین شده بود؛ برنامه‌ای که می‌توانست بسیار بلند پروازانه باشد.

اما همانطور که می‌دانید مشکلات فاجعه‌ باری که در جریان تست چندین دستگاه فرستاده شده از این گوشی به تعدادی از ژورنالیست‌ها و اینفلوئنسرهای منتخب خود سامسونگ اتفاق افتاد، منجر به تاخیری شد که مدت زمان عرضه آن هنوز مشخص نیست. بعد از شنیدن بیانه‌های ضد و نقیض از طرف مسئولان شرکت و گزارش‌های گیج‌ کننده از سوی مطبوعات که گاهی خبر از عرضه مجدد قریب‌ الوقوع آن می‌دادند و گاهی… نه، حالا یک‌ سری بررسی‌های تحقیقی که توسط گروهی در وب‌سایت SamMobile انجام گردیده، به شایعات جدیدی دامن زده است.

 

مردم کشورهای خاصی شاید مجبور باشند بیشتر از بقیه کشورها منتظر بمانند

اگر اخبار مربوط به آخرین تست‌های فریمور این گوشی تاشو درست باشد (که معمولا درست هستند) سامسونگ ممکن است در حال محدود کردن دامنه عرضه مجدد گوشی گلکسی فولد خودش باشد و بخواهد مارکت‌هایی را از لیست اصلی حذف نماید. این کار می‌تواند بدین معنی باشد که دستگاه تاشو این شرکت، قرار است اندکی بعد از شروع فروش آن در آمریکا و کره جنوبی، روانه کشورهای مورد نظر بشود. البته این احتمال هم وجود دارد که عرضه آن، از چند مارکت اصلی و مهم دنیا، فراتر نرود. امیدواریم در نهایت فرضیه اول درست باشد، اما در حال ‌حاضر، هیچ چیز قطعی نیست.

 

 

حتی ممکن است که پروژه گلکسی فولد به‌ کلی کنسل بشود. این اتفاق در صورتی احتمال دارد که سامسونگ به این نتیجه برسد که اعتبار و آبروی محصولش به‌ طرز جبران ناپذیری خدشه‌ دار شده و ترجیح بدهد که پروژه دیگری را شروع کند. به‌ هر حال، در شرایط فعلی، واقع‌ بینانه‌ ترین سناریو می‌تواند عرضه محدود گلکسی فولد، ابتدا در آمریکا و کره‌ و چند ماه بعد در انگلیس، آلمان، فرانسه و هند باشد که در نهایت، به ایتالیا، هلند و چند مارکت کوچک‌تر دیگر ادامه یابد.


شواهدی که نشان‌ می‌دهد سامسونگ در جهت این سناریو حرکت می‌کند، کاهش اخیری است که در کار توسعه فریمور دستگاه در کشورهایی مانند ایتالیا و هلند رخ داده است، در حالیکه همان تست‌ها، در کشورهای با مارکت‌های بزرگ‌تر، که در بالا بدان‌ها اشاره شد، فعالانه جریان داشته‌اند. به عبارت دیگر، ظاهرا شرکت در حال تنظیم اهداف متواضعانه‌ تری برای عرضه مجدد گلکسی فولد است و این موضوع لزوما چیز بدی نیست.

 

اگر همه مشکلات گلکسی فولد حل شده چرا هنوز عرضه نشده است

اینکه چرا گلکسی فولد هنوز بیرون داده نشده یک سوال میلیون میلیارد دلاری است که متاسفانه در حال‌ حاضر تنها می‌توانیم یکی‌ دوتا پاسخ محتمل برای آن تئوریزه کنیم.

اولین چیزی که در این‌ باره به ذهن می‌رسد احتیاطی است که سامسونگ می‌بایست برای اولین گوشی تاشو خود به‌ خرج می‌داد. به‌ عبارت دیگر، شاید گلکسی فولد، در عمل، آخرین تست‌های دوام و پایداری خود را با موفقیت گذرانده، اما شرکت برای اینکه یکبار برای همیشه از عملکرد دستگاه تاشو خود مطمئن گردد، در حال خریدن زمان بیشتری است تا تست‌های مذکور را چندین و چند بار تکرار کند. البته ممکن است داستان‌های دیگری هم در رابطه با تضمین کیفیت این گوشی وجود داشته باشد.

 

 

شاید هم مشکل اصلی برطرف شده، اما سامسونگ نیاز به مراقبت از دستگاه‌های جدید گوشی گلکسی فولد دارد. این موضوع، فرضیه‌ای است که تا حدودی توسط برخی عوامل اجرایی که در ماه‌های اخیر فاش کرده بودند که مشکلات ناشناخته قبلی این دستگاه در طول فرایند پایدارسازی آن کشف شده‌اند، پشتیبانی می‌شد. متاسفانه ماهیت دقیق این مشکلات هرگز افشا نشد.

و حدس بعدی اینکه، احتمالا تمرکز سامسونگ در ماه‌های اخیر متوجه جای دیگری شده است. همانطور که می‌دانید ما در حال نزدیک شدن به زمان رونمایی از گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس هستیم و مسلما عرضه جهانی دو پرچمدار جدید که اتفاقا جزو گوشی‌های «جریان اصلی» بازار هم هستند، زمان و انرژی زیادی را خواهد گرفت. بنابراین شاید به‌ همین‌ خاطر است که گوشی گلکسی فولد از دریافت تمام توجه و تمرکز شرکت محروم شده است.نظرات کاربران
ارسال نظر