اخبار
دوربین پریسکوپی هواوی پی 30 پرو بزرگنمایی فوق العاده‌ای خواهد داشت
15\12\1397               منبع:  digiro.ir

 

پس از اینکه مشخص شد رویداد رونمایی از گوشی مورد انتظار هواوی پی 30 در تاریخ 26 مارس در پاریس برگزار خواهد شد، این شرکت چینی شروع به تبلیغات و بازاریابی خانواده پرچمدارهای جدید خود کرده و این محصولات را با عناوینی همچون “قدرتمند”، “حرفه‌ای”، “دقیق”، “پیشگام”، “ممتاز” و “سرگرم کننده” معرفی کرده است. متاسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی از مشخصات سخت افزاری هواوی پی 30 و پی 30 پرو به صورت رسمی منتشر نشده است، اما با این حال، مدیر عامل هواوی، آقای ریچارد یو (Richard Yu) تأیید کرده که دوربین چهار لنزه پی 30 پرو با برند لایکا، تحولی در دنیای گوشی‌های هوشمند خواهد بود.

 

با اینکه اطلاعات تأیید شده کمی از سخت افزار پرچمدارهای جدید هواوی در دست است اما اگر شایعات، اطلاعات غیرموثق، تصاویر رندر شده و عکس‌های منتشر شده از این گوشی‌ها را مدنظر قرار دهیم، می‌توانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که انتظار می‌رود در هواوی پی 30 شاهد باشیم، مربوط به دوربین آن است که توسط یکی از عالی رتبه‌ترین مدیران هواوی نیز تأیید شده است. معاون بازاریابی جهانی محصولات هواوی، آقای کلمنت وانگ (Clement Wong) گفته که مدل پی 30 پرو به یک دوربین پریسکوپی مجهز خواهد بود که قابلیت بزرگنمایی فوق العاده‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

 

این لنز بدون شک جذاب‌ترین بخش دوربین چهارگانه هواوی پی 30 خواهد بود که در کنار یک سنسور معمولی و احتمالاً با شمار مگاپیکسل‌ بالا و همچنین یک لنز عریض با زاویه دید فوق گسترده قرار خواهد گرفت. البته یک سنسور مدت پرواز (ToF) هم در سمت راست این دوربین سه‌ گانه قرار گرفته تا با قابلیت‌های تشخیص عمق خود، واقعیت افزوده را به سطحی بالاتر ارتقاء دهد.

 

 

دوربین پریسکوپ مانند مربعی در واقع جایگزین لنز تله‌فوتوی موجود در هواوی پی 20 پرو و میت 20 پرو شده و به گفته وانگ قرار است کارایی کند که پیش از این کسی آن را انجام نداده است. در حالی که این مقام مسئول حاضر نشده توضیح بیشتری در این باره ارائه کند، اما انتظار می‌رود که هواوی یک سیستم بزرگنمایی مکانیکی را برای دوربین پی 30 پرو طراحی کرده باشد. در حال حاضر هیچ حرفی از اینکه هواوی پی 30 پرو دقیقاً قادر به چه میزان بزرگنمایی خواهد بود، زده نشده است، اما با توجه به بزرگنمایی ترکیبی 5 برابری در پی 20 پرو، می‌توان انتظار بزرگنمایی 10 برابری را در شرایطی مشابه داشت.

البته این همه ماجرا نیست و هواوی وعده داده که دوربین پی 30 پرو نسبت به پی 20 پرو و میت 20 پرو در شرایط نور کم نیز عملکرد به مراتب بهتری داشته باشد. این طور که آقای وانگ ادعا کرده، قرار نیست در هواوی پی 30 پرو، تنها از ترفندهای نرم افزاری برای بهبود کیفیت عکس‌ها در شب استفاده شود و این یعنی پرچمدار جدید هواوی در این زمینه می‌تواند رقیبی جدی برای محصولات مطرحی مانند گوگل پیکسل 3 باشد.نظرات کاربران
ارسال نظر