اخبار
عرضه 4 مدل مختلف از سامسونگ گلکسی‌ نوت 10 در ماه آگوست
21\01\1398               منبع:  itresan.com

 

در حال حاضر سامسونگ راه‌ برد خود در خصوص پرچم‌داران سری آینده گلکسی‌نوت 10 را اعلام نموده و محصولات این سری چیزی بسیار فراتر از صرفا 2 فبلت خواهند بود. آخرین گزارشات پیرامون سری گلکسی‌نوت 10 بیانگر تصمیم سامسونگ برای عرضه 2 مدل طی 3 ماهه سوم سال 2019 هستند و این هندست‌ها موقتا نوت 10e و نوت 10 پلاس نام‌ گذاری شده‌اند.


دلیل پشت پرده برای تصمیم سامسونگ مبنی بر عرضه نسخه کوچک‌تر گلکسی‌نوت 10 طی سال جاری احتمالا با موفقیت اسمارت‌فون گلکسی S10e مرتبط است. تا این لحظه سامسونگ پیرامون میزان فروش سری گلکسی S10 هیچ‌ گونه اطلاعاتی منتشر نکرده است؛ اما همگی می‌دانیم که فروش این دستگاه‌ها در نخستین روز عرضه آن‌ها معادل 120 درصد فروش گلکسی S9 در دوره مشابه بوده است. اکنون گزارش جدید منتشر شده از سوی یک رسانه کره‌ای ادعا می‌کند که نه 2 بلکه 4 مدل مختلف گلکسی‌نوت 10 را عرضه خواهد کرد. دلیل چنین اقدامی این است که غول تولید کننده اسمارت‌فون مایل نیست از طیف شرکت‌های ارایه‌ دهنده هندست‌های 5G جا بماند و حداقل 2 مدل گلکسی‌نوت 10 از این فناوری جدید بهره‌ مند خواهند شد.

این گزارش در کنار اطلاعات مذکور به برخی جزئیات در خصوص پیکره‌ بندی‌های گلکسی‌نوت 10 و دلیل سامسونگ برای عرضه حداقل 4 مدل مختلف از این هندست اشاره نموده است.

 

عرضه حداقل 2 مدل LTE متفاوت با قابلیت پشتیبانی از فناوری 5G

 

نخستین موضوع مورد اشاره در گزارش این است که 2 مدل منحصرا LTE گلکسی‌نوت 10 مجهز به نمایشگرهای 6.28 و 6.75 اینچی خواهند بود. اگرچه به نام این مدل‌ها اشاره نشده است؛ اما گوشی‌های مذکور احتمالا با اسامی نوت 10e و نوت 10 پلاس عرضه می‌شوند. این مدل‌های ارزان‌تر گلکسی‌نوت 10 از پیکره‌بندی‌های دوربین سه‌ گانه و چهار گانه بهره خواهند برد؛ اما اطلاعات مربوط به باتری آن‌ها اعلام نشده است.

بر اساس ادعای منابع آشنا با تصمیمات سامسونگ، سومین مدل گلکسی‌نوت 10 از اتصال شبکه 5G پشتیبانی نموده و مشخصات نمایشگر و دوربین پشتی آن نیز تقریبا مشابه با مدل LTE خواهد بود.


گزارش منتشر شده به چهارمین مدل سری گلکسی‌نوت 10 هیچ‌ گونه اشاره‌ای نکرده است؛ اما این هندست احتمالا مدل کوچک‌تر نوت 10e است که تصاویر آن در اوایل ماه جاری منتشر شد و بر اساس شایعات مجهز به یک نمایشگر 6.4 اینچی است. ظاهرا کلیه مدل‌های نوت 10 مجهز به نمایشگرهایی با اندازه بزرگ‌تر از 6 اینچ خواهند بود و نوت 10e بایستی کوچک‌ترین عضو این خانواده باشد.

 

 

در راستای خلاصه‌ سازی آخرین شایعات پیرامون هندست آینده سامسونگ گلکسی‌نوت 10 بایستی خاطرنشان کرد که این شرکت کره‌ای قصد دارد 2 یا 3 مدل LTE و یک نسخه 5G را روانه بازار کند. مدل 5G تنها در بازارهایی عرضه می‌شود که اکنون تحت پوشش شبکه 5G قرار دارند.

با توجه به این گزارشات به‌ نظر می‌رسد که سامسونگ راه‌ برد بازاریابی مشابه با سری گلکسی S10 را به‌ کار خواهد بست. اما چنین رویکردی برای خانواده نوت سامسونگ کاملا غیر معمول است. با توجه به ممتاز بودن سری نوت سامسونگ کنجکاو هستیم که ببینیم در پی ارایه مدل‌های چندگانه گلکسی‌نوت 10 با ویژگی‌های برتر چه تعداد از طرف‌داران فبلت‌ها به خریداری یکی از این مدل‌ها فکر خواهند کرد.

 

قیمت‌ گذاری و زمان عرضه سامسونگ گلکسی‌نوت 10

 

گزارشی که اوایل وقت امروز توسط یک رسانه کره‌ای منتشر شد نشان می‌دهد که بر اساس ادعای منابع صنعتی، سامسونگ در روز 8 آگوست از دستگاه‌های جدید گلکسی‌نوت 10 رونمایی خواهد کرد. با این‌حال انتظار می‌رود که پیش‌ سفارش اسمارت‌فون‌های مذکور مدت کوتاهی پس از معرفی رسمی آن‌ها آغاز شود. اگرچه این مدل‌ها احتمالا تا اواخر ماه آگوست روانه بازار نخواهند شد.

تا این لحظه اطلاعات بسیار اندکی پیرامون قیمت‌ گذاری سری گلکسی‌نوت 10 منتشر شده است. اما پیش‌ بینی می‌شود که این مدل‌ها با قیمت‌ گذاری بیش از 1000 دلار به بازار عرضه شوند. با توجه به عرضه ارزا‌ن‌ ترین نسخه گلکسی‌نوت 9 با برچسب قیمتی 1000 دلاری و قیمت‌ گذاری 1250 دلاری برای گران‌ ترین مدل این هندست به احتمال فراوان مدل‌های ارزان‌تر نوت 10 نیز احتمالا در همین بازه قیمتی ارایه خواهند شد.

عرضه گوشی گلکسی‌نوت 10 5G موضوعی کاملا متفاوت است و اگرچه این مدل یقینا گران‌ ترین گوشی در میان مدل‌های چهار گانه نوت 10 است؛ اما در حال حاضر قیمت‌ گذاری نهایی این اسمارت‌فون در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.نظرات کاربران
ارسال نظر