اخبار
قابلیت جدید تلگرام: استیکرهای متحرک جذاب + آموزش فعال سازی
18\04\1398               منبع:  itresan.com

 

احتمالا شما هم با استیکرهای تلگرام تا به الان سر و کار داشته‌اید و حال تلگرام در جدیدترین آپدیت خودش که نسخه 5.9 محسوب می‌شود، امکان استفاده از استیکرهای متحرک تلگرام را نیز فراهم آورده تا حسابی از دیدن‌شان سر شوق بیایید!

 

استیکرهای متحرک تلگرام چیست؟

همان طور که از نام آن‌ها مشخص است، این بار حالت‌های گوناگونی که شما با استفاده از آیکون یا استیکر ثابت ارسال می‌کردید، از طریق شکلک‌هایی متحرک قابل انتقال بوده و به دلیل آنکه سرعت 60 فریم بر ثانیه‌ای دارند، بسیار روان و جذاب اجرا می‌شوند.

علی‌رغم آنکه حرکت این استیکرها بسیار جذاب و سریع است اما به‌ خاطر فناوری پیشرفته ساخت، حجم پایینی داشته و حداقل از تصاویر گیف ارسالی بسیار سبک‌تر هستند.

 


بدین خاطر می‌توان پیش بینی کرد که به‌ زودی شاهد استفاده گسترده کاربران از این دسته استیکرها باشیم. از آنجایی هم که این بخش مانند سایر قسمت‌های تلگرام متن باز است، پس سازندگان خوش ذوق داخلی هم به‌ زودی استیکرهای جذابی را با استفاده از این قابلیت خواهند ساخت که همین امر بر میزان جذابیت استفاده از آن‌ها می‌افزاید.

استیکرهای متحرک با فرمت TGS ارایه شده‌اند و میانگین حجمی‌شان را بایستی بین 20 تا 30 کیلوبایت دانست که از این نظر حتی از برخی عکس‌های ثابت نیز کم حجم‌تر هستند. خوشبختانه مصرف باتری آن‌ها نسبت به گیف‌ها پایین‌تر است و خلاصه مزایای بسیار زیادی دارند.

 

چگونه استیکر متحرک را در تلگرام فعال کنیم؟

نخستین کاری که بایستی انجام دهید، این است که تلگرام خودتان را به‌ روز کنید. اگر گوشی اندرویدی دارید از طریق پلی استور و اگر صاحب آی‌فون هستید با اپ‌استور، آخرین نسخه از تلگرام را دانلود کنید.

پس از آن در گوشی خودتان به بخش استیکرهای جدید بروید (آیکون مربعی شکل در کادر سفید ارسال پیغام)، در آنجا مشاهده خواهید کرد که دسته زیادی از این استیکرها در دسته‌های مختلف قرار گرفته است. باقی مراحل هم که دیگر ساده است، مانند سایر استیکرها می‌توانید استفاده کرده و لذت ببرید.نظرات کاربران
ارسال نظر