اخبار
همه محصولات گوگل در آینده نزدیک از مواد بازیافتی ساخته خواهند شد!
16\05\1398               منبع:  itresan.com

 

گزارش جدیدی که اخیرا منتشر شده است خبر از استفاده تمام محصولات گوگل از مواد بازیافتی در آینده نزدیک داده است. گوگل تصمیم دارد تا سهم خود را در ساخت دستگاه‌های دوستدار طبیعت ادا کند.

در سال‌های اخیر شرکت‌های بزرگ حوزه تکنولوژی سعی کرده‌اند تا در تولید محصولات خود، از انتشار گازهای کربنی بکاهند. بسیاری از آنها، استفاده از انرژ‌ی‌های تجدید پذیر را سرلوحه خود قرار داده‌اند و برخی دیگر، با ایجاد تغییراتی در دستگاه‌های ساخت خودشان، به این امر نایل شده‌اند. برای مثال، اپل دستگاه مک‌ بوک ایر را از آلومینیوم بازیافت‌ شده می‌سازد و سامسونگ اخیرا بسته‌ بندی پلاستیکی محصولاتش را با متریال‌های قابل دوام جایگزین کرده است. اما در این بین، گوگل می‌خواهد که قدم‌های بزرگ‌تری در این زمینه بردارد.

 

گوگل امسال شروع به استفاده از مواد بازیافتی خواهد کرد

براساس گزارشی که در وب‌سایت Fast Company منتشر گردیده، گوگل برنامه‌هایی جهت استفاده از مواد بازیافتی در همه محصولات خود تا سال ۲۰۲۲ دارد. این استراتژی دوستدار طبیعت، قرار است از اواخر امسال آغاز شود. در این پروژه، به جای مواد پلی‌استر پلاستیکی، از نوعی متریال خاص ساخته شده از بطری‌های بازیافتی استفاده خواهد شد.

بنا به گفته‌های گوگل، تیم سخت‌ افزار شرکت حدود دو سال بر روی متریال جدید تحقیق کرده‌‌اند تا از کیفیت آن اطمینان حاصل کنند. گوگل از نتایج بدست آمده بسیار راضی است و تصمیم دارد از این مواد در همه دستگاه‌های آینده خود استفاده نماید.

البته در مورد متریال مذکور، تیم طراحی شرکت باید علاوه بر فاکتورهای قبلی، سه فاکتور دیگر را هم در نظر بگیرند. اولی، دوام و پایداری محصولات است. گوگل می‌خواهد مطمئن گردد همه دستگاه‌هایش تا جایی که امکان دارد دوام می‌آورند و زود از بین نمی‌روند. دوم اینکه، مواد جدید باید در هر زمانی که قابل دسترس هستند، مورد استفاده قرار بگیرند و سوم اینکه، فرایند دیس‌ اسمبل کردن دستگاه‌های ساخته‌ شده با این متریال باید به‌ سادگی صورت پذیرد.

 


برخلاف اپل که رباتی مخصوص دیس‌ اسمبل کردن گوشی‌های آیفون و جمع‌آوری نمودن مواد قابل‌بازیافت آن ساخته است، گوگل فعلا برنامه‌ای برای طراحی چنین رباتی ندارد. با این‌حال، شرکت می‌خواهد که سهم خود را در استفاده از مواد دوستدار طبیعت ادا کند.

 

تا سال ۲۰۲۰، بارگیری محصولات گوگل، عاری از گازهای کربنی خواهد بود

گوگل همچنین عنوان کرده است که تا سال آینده، همه بارگیری‌های محصولات شرکت عاری از انتشار گاز کربن خواهند بود. هنوز مشخص نیست که گوگل چگونه می‌خواهد این امر را محقق کند، اما احتمال دارد که این کار را با خرید انرژی تجدیدپذیر بیشتر و سرمایه‌ گذاری بر روی پروژهای احیای جنگل انجام دهد. البته موضوع به اینجا ختم نمی‌شود. شرکت اخیرا بارگیری دریایی را جایگزین مسیر هوایی کرده است. این موضوع بدین معنی است که همه دپارتمان‌‌های شرکت باید چرخه‌های توسعه خودشان را کوتاه‌ تر و فشرده‌ تر کنند؛ چراکه راه دریایی نسبت به مسیر هوایی طولانی‌تر خواهد بود و محصولات هم باید سر موعد به دست مشتریان برسند. با وجود این، تغییر مسیر بارگیری توانسته است تا حدود ۴۰ درصد از انتشار گازهای کربنی بکاهد و انتظار می‌رود که در آینده، از این مقدار هم بالاتر برود.

 

این تازه شروع استراتژی جدید گوگل است

گوگل می‌گوید که تعهد شرکت به بارگیری عاری از گازهای کربنی و استفاده از مواد بازیافتی در واقع آغاز کار است و در نهایت به فربه‌ تر شدن آنها در ساخت محصولات دوستدار طبیعت کمک خواهد کرد. از آنجایی که گوگل در زمینه سخت‌ افزار، برند جدیدی به شمار می‌آید، بنابراین شاید الان زمان مناسبی برای قبول مسئولیت در قبال محیط زیست و در پیش گرفتن مسیری باشد که مشتریان نیز خواستار آن هستند.

 

 

یکی از اولین محصولات گوگل که از استراتژی جدید شرکت بهره‌ مند خواهد شد احتمالا یک اسپیکر هوشمند برند هوم (Home) خواهد بود. این اسپیکر ممکن است نسخه به‌ روز شده گوگل هوم اورجینال که از اواخر سال ۲۰۱۶ تا به امروز آپدیت نشده است باشد، یا شاید هم مدل به‌ روز رسانی شده هوم مینی و هوم مکس باشد که در سال ۲۰۱۷ راه‌ اندازی شدند.

البته این امکان هم وجود دارد که شرکت در این راستا، محصول کاملا جدیدی تولید کند. در مورد پیکسل ۴، دستگاه از برنامه بارگیری عاری از گاز کربن شرکت بهره خواهد برد. اما درباره استفاده از متریال بازیافتی در داخل آن احتمال کمی وجود دارد.نظرات کاربران
ارسال نظر