اخبار
کم‌رنگ شدن تمرکز اپل بر گوشی‌های آی‌فون در سالیان آینده
13\12\1397               منبع:  itresan.com

 

بر هیچ‌ کس پوشیده نیست که اپل با چالش فروش آی‌فون‌های خود دست‌ و پنجه نرم می‌کند و به آینده چشم دوخته است. اگرچه عرضه عینک‌های واقعیت‌ افزوده به‌ عنوان محصول بزرگ بعدی غول کوپرتینویی کاملا منطقی به‌ نظر می‌رسد؛ اما با این‌ حال ظاهرا کمپانی تا مدت‌ها به تمرکز بر واحد سرویس‌های خود ادامه می‌دهد. تیم کوک؛ مدیرعامل اپل نیز در جلسه روز جمعه خود با سهام‌داران شرکت، مجددا به این مساله اشاره کرد و از تلاش‌های کمپانی جهت دستیابی به درآمد 50 میلیارد دلاری هدف‌ گذاری شده برای سرویس‌ها تا سال 2020 خبر داد. این رقم در مقایسه با درآمدزایی 25 میلیارد دلاری سرویس‌های اپل در سال 2016 رشد 2 برابری را نشان می‌دهد.


به گفته وب‌ سایت Thinknum (به نقل از وب‌ سایت MacRumors) از سال 2016 تا 3 ماهه سوم سال 2018 فهرست مشاغل اپل بر مقوله مهندسی سخت‌ افزار متمرکز بود. در 3 ماهه پایانی سال گذشته، تعداد مشاغل ایجاد شده توسط اپل در حوزه نرم‌ئافزار از مشاغل سخت‌ افزاری پیشی گرفت و با پایان یافتن ماه فوریه 2019، مهندسی نرم‌ افزار مجددا به نقطه تمرکز فهرست مشاغل اپل تبدیل شد.

با وجود پایگاه 900 میلیون دستگاهی آی‌فو‌ن‌های فعال در سراسر جهان، اکنون منطقی است که اپل تمرکز خود را به درآمدزایی بیش‌تر از کاربرانی معطوف کند که پیش‌تر یکی از مدل‌های آی‌فون را خریداری نموده و از آن استفاده می‌کنند. این کسب‌ و کارها تحت پوشش سرویس‌های اپل قرار گرفته و کلیه این خدمات به شدت متکی بر نرم‌ افزار هستند. این حوزه سرویس‌هایی نظیر اپ استور، Apple Pay، AppleCare، اپل موزیک، آیتونز و … را شامل می‌شود.

 


اکنون تمرکز اپل بر مهندسی نرم‌ افزار در مقایسه با مهندسی سخت‌ افزار به‌ مراتب بیش‌تر است

 

اپل به منظور افزایش درآمد سرویس‌های خود به‌ دنبال اضافه کردن سرویس‌های اشتراک‌ محور بیش‌تر است. این کمپانی قصد دارد سرویس خبری اشتراکی خود شامل سرویس مجله Texture (که سال گذشته توسط اپل خریداری شد) را معرفی نماید. بر اساس پیش‌ بینی‌ها این سرویس در جریان رویداد مطبوعاتی آینده اپل که به احتمال فراوان در روز 25 مارس برگزار می‌شود، معرفی خواهد شد. انتظار می‌ر‌‌ود در اواخر امسال نیز اپل از سرویس پخش ویدیویی خود به‌عنوان رقیب نت‌فلیکس رونمایی کند.

تا زمان عرضه دستگاه بزرگ بعدی اپل، کسب‌ و کار سرویس‌های این کمپانی مسئولیت بسیار سنگینی را بر عهده خواهند داشت. این حوزه اکنون دومین بخش پردرآمد اپل و سود آورترین واحد این کمپانی به‌ شمار می‌آید.نظرات کاربران
ارسال نظر